<<<DARKNESS  01   02   03   04   Pelhřimov  <<< history  |  future >>>  DnB Cycle /Hard edition/  >>>  

 
<<<<< Fexomat
 

 
<<<<< Zubcore
 

 
<<<<< Cross Club
 
 
DARKNESS02 /DARK, NASTY & DIRTY DRUM AND BASS NITE/
pá 11.5.2006 Cross Club, Praha
 
(dark stage)
Fexomat /NSF, Future Sickness, DE/
B-Complex LIVE! /Future Sickness, 300H, SK/
Zubcore /Future Sickness, Hell's bassment, Therapy Sessions, AT/
Chinch /Static Echo, Therapy Sessions, AT/
Lollita /Future Sickness, Nightmare rec., CZ/
Yukimura /Mustakillah Sound, CZ/
Netdave /darkness.cz/
 
(light stage)
Error /Jungle Empire, MX/
Touchwood /KaktusRecordings.org/
Rido /drumandbass.cz/
Technical & Appu /Bassys.org/
Hellium /drumandbass.cz/
Ark /nano.cz/
 
No MC's? No problem!
 
 
Listen to >>>>>
 
2006 - Fexomat - 30min Mix 3 (29 MB)
2007 - B-Complex - Answers (mini promo set) (44 MB)
        01 - B-complex : Questions (unsigned)
        02 - B-complex : Hunter VIP (future sickness digital)
        03 - B-complex : Hromozvod (unsigned)
        04 - B-complex : Shteel (future sickness digital)
        05 - B-complex : Acid Trip (unsigned)
        06 - B-complex : Black Eternity (venom inc)
        07 - B-complex : Sandworm (unsigned)
        08 - B-complex : Deep Six (unsigned)
        09 - B-complex : Proletariat (unsigned)
        10 - B-complex : Krtko (playback)
        11 - B-complex : Sober yet Overdosed (unsigned)
        12 - B-complex + Bad Girl : Alone with the sky (unsigned)
2006 - Zubcore (35 MB)
2007 - 30s spot DARKNESS02 (1 MB)
 
Virtually visit >>>>>
 
Fexomat's website
Future Sickness Records (Fexomat, B-Complex, Zubcore, Lollita)
Static Echo (Chinch)
Kaktus Recordings (Touchwood)
Neurotic Sound Foundation [DE] (Fexomat)
Bassys.org (Technical, Appu)
Cross Club
 
Artists (trackz, about, ... myspace.com :) >>>>>
 
Fexomat
B-Complex
Zubcore
Error
Lollita
Rido
 
About event >>>>>
 
Velká temná skvrna, která se v posledních dnech náhle objevila na slunci, nebyla ničím jiným, než nechutným a nemístně megalomanským způsobem, jak zahájit jednu další promotion. Zvýšený počet teroristických útoků, živelných katastrof či špatně zvolených státníků, provázen pláčem a jekotem k smrti vyděšených studentů na virginské polytechnice (zdravíme Čoa) je jenom pro představu, jak masivní a nemilosrdná kampaň to byla. Doufám, že je to už každému jasné.
 
11. května přichází do holešovického klubu CROSS pokračování mezinárodní konference o nehezké budoucnosti naši planety - DARKNESS II a jeho temnými hvězdami budou tentokrát především :
 
FEXOMAT/ NSF, Future Sickness, DE/
B-COMPLEX LIVE! /Future Sickness, CCX, SK/
ZUBCORE /Future Sickness, Black Hoe, AT/
CHINCH /Static Echo, AT/
 
Zařídit tak velkou skvrnu na slunci, to není jen tak. Po zážitku, jakým bylo poslední pražské vystoupení Berlíňana CURRENTa VALUE v doprovodu s atmosférickou SNOW, se další TEMNOTA rodila komplikovaně, ale nevnuceně, tak, jak to u velkých věcí býváVelkým kandidátem na Dvojku byl LIMEWAX, se kterým bylo přes velice vstřícnou ROBYN CHAOS zahájeno jednání o jeho možném vystoupení v Praze. Ačkoliv to teď nevyšlo, je LIMEWAX pořád mezi českými fanoušky darkstepu na seznamu most wanted a bude jenom dobře, jestli se tak stane už na některém z příštích setkaní světa temné muziky v CROSSU.
 
FEXOMAT byl nakonec velice logickou volbou a zpráva o příchodu dalšího skvělého Berlíňana do Prahy je lákadlem nejenom pro ty, co už jeho hybridní hudební sety slyšely, ale především pro lidi, kterým nestačí pomyslné žánrové hranice spektra d`n`b, breakcoru, hardcoru, IDM atdJeho sety jako Aftermath nebo Start the riot se staly zcela kultovní záležitosti a to především kvůli zcela zásadnímu faktu. FEXOMAT byl pravděpodobně první DJ na světě , kdo začal míchat systémově a zcela promyšleně (jednoduše řečeno) Heavy Metal (nemluvíc o popu a hip hopu) s D`n`B, breakorem a jinými příbuznými breaky. Jen pro představu přepisuji asi 5 minut trvající pasáž z playlistu legendárního setu Start the riot:
 
---reel2reel - i like to move it
blind guardian - lost in the twilight hall
nile - lashed to the slave..
slayer - abolish government
sodom - tarred&featherd
----missy elliot-work it .
 
Je potřeba si uvědomit, že jde o 4 roky starý set a dnes je už prokládání stylů i v djingu zcela běžná zábava, ale FEXOMAT nezůstal stát na místě a pořád neustále vymýšlí, jak svoje sety obohatit i když směrem k agresivitě, ale pořád za účelem maximální zábavy. Jeho technika přípravy a míchání setů je založena z velké části na programu Ableton Live, se kterým pracuje od roku 2004. Na webu www.darkness.cz je k dispozici odkaz na aktuální set nazvaný prostě Darkstep.
 
B-COMPLEX je název jednočlenného projektu Slováka Matúša Lenického, který si svým muzikantským srdcem, odvahou experimentovat a kvalitním zvukem své tvorby získal příznivce napříč celou scénou. Značný ohlas vzbudila jeho skladba Sandworm, ale pro mnohé z nás jsou známé i starší kusy s vtipnými slovenskými názvy. Současný Matúšův zvuk je na první poslech kvalitní, a zcela srovnatelný s aktuálním zvukem světové scény. Od experimentů využívajících prvky vážné hudby, přes překotný darkside až k valivému neuro a techstepu je B-Complex jednou z nejvýraznějších postav současné evropské undergroundové scény. Na stránkách Myspace jsou k dispozici podrobnější informace.
 
24-letý Rakušan Dieter Dobnik aka ZUBCORE, je jedním z největších řezníků na světě. A to nejenom proto, že je jedním z nejvyšších DJů světa (tak trochu přes 2 metry), ale hlavně proto, že hraje chirurgicky přesné sety, plné těch nejkvalitnějších a nejaktuálnějších zlámanin z oblasti darkstepu. ZUBCORE, taky přezdívaný UNDERTAKER (jak ho pokřtil DYLAN, když ho poprvé slyšel hrát) měl hrát v Praze už minule, ale na poslední chvíli podlehl chřipkové epidemii. Sympatický Vídeňák, který šéfuje organizaci rakouských Therapy Sessions, je ve velice úzkém kontaktu s lidmi kolem Dylana a Tech Itche (Dieter remixoval jeho skladbu Analysis) a má ve svém výběru prakticky všechno, co na Freaku a jemu příbuzných labelech vyšlo. ZUBCORA bude doprovázet DJ CHINCH, který právě nemocného ZUBCORA na poslední party skvěle zastoupil.
 
Sestavu djů na DARKER STAGE doplní stylově příbuzný NETDAVE a u amerického labelu NIGHTMARE rec. debutující projekt LOLLITA.
 
Na druhém pódiu LIGHTER STAGE je pro úlevu nevycvičeným nebo unaveným uším připravena sestava vedena vynikajícím mexickým djem ERRORem, který v Praze studuje a je členem skupiny elitních jihoamerických djů Jungle Empire. Za méně temným pultem se také objeví český (už světově respektovaný) producent RIDO, matador scény a představitel českého labelu KaktusRecordings TOUCHWOOD, nadupaná dvojka Technical & Appu (Technical hrával společně s Frenzym v H/C kapele AMBIVALENCY) a po Ridovi další představitel Drumandbass.cz HELLIUM.
 
Error /Jungle Empire, MX/
Touchwood /KaktusRecordings.org/
Rido /drumandbass.cz/
Technical & Appu /Bassys.org/
Hellium /drumandbass.cz/
 
11.5.2007 se do klubu CROSS spolu s vámi stěhuje i temná skvrna ze Slunce.
Azbestové obleky s sebou.
 
Big up >>>>>
Frenzy, Merak, Chrt, Koralek, Technical, Slamitch, Rido, Juki, Freakox, Bifidus.Aktif & many, many others...